Ще кілька десятиліть тому наші батьки вечорами читали Гоголя і Діккенса. Сьогодні ж, діточки сидять «Вконтакті» та створюють веб-сайти. Одні кричать про культурний занепад, інші – про розвиток технологій. Дізнатися про цю проблему більше ми вирішили у працівників бібліотек, які безпосередньо мають справу з «вмістилищами знань».
Чи отримуєте ви нову літературу? І яку саме?
Заступник директора Малик Алла Григорівна: Отримуємо, але лише від меценатів. Зокрема, фонд «Джерело Дніпра» вже не перший рік дарує нам літературу до Міжнародного дня дитячої книги. А з бюджету отримуємо гроші лише на періодику: газети та журнали.
Які заходи ви проводите для популяризації бібліотеки?
Алла Григорівна: Це конкурс «Читач року», заключний етап якого відбудеться 31 березня в Полтаві, також проводяться Шевченківські та Гоголівські читання . Крім цього у нас регулярно проводяться тематичні книжкові виставки, посвячені літературним та християнським датам.
Які книги зараз популярні?
Валентина Іванівна, завідуюча молодшим відділенням: Дуже часто просять книги Всеволода Нестайка, Миколи Носова, Корнія Чуковського, а також різноманітні пізнавальні журнали.
Світлана Олексіївна, зав. старшим шкільним відділенням: В основному це шкільна програма. Також книги з історії України, література детективного жанру, фантастика та містика.
Наскільки відрізняються літературні уподобання молоді РССР і до нашого часу?
Валентина Іванівна, завідуюча молодшим відділенням: Так, звичайно. Для радянських дітей приладом була книга Гайдара «Сказка о мальчише-кибальчише». Зараз про цього письменника чули лише одиниці. Цікавляться «Пітером Пеном», але особисто я не розумію, що там можна знайти повчального.
Світлана Олексіївна, зав. старшим шкільним відділенням: За Радянської України молодь зачитувалася військово – патріотичною літературою. Тепер смаки змінилися до непізнаваності: молодь цікавлять твори історичного характеру та література про тварин.
|