«Котигорошко»
Адвокат: Дашко Квач
Авторство:
Казка про «Котигорошка» - один з кращих творів українського фольклору. Конкретного автора немає, та й первісного варіанту теж ніхто не знає.
Історія існування:
Усна народна творчість передбачає давність та усний переказ казки від однієї особи до іншої. На те вона і є народною, щоб усі бажаючі могли додати у її сюжет дещо від себе. Щоправда, тепер перекрутити події вже не вийде. Адже мільйонні прихильники казки у іншому вигляді іі більше не сприймають, та й малесеньку книжечку, оздоблену картинками, не підправиш.
Вплив на дітей:
Головний герой своїми благородними вчинками та хоробрістю виховує у підростаючого покоління патріотизм, віру в справедливість та добро. Скарг, на свою адресу, казка ще жодного разу не викликала. Та й який негатив вона може нести в собі? Переїдання горохом (горох – як причина виникнення персонажа. пр.автора) чи надмірну віру в прекрасне?
Популярність:
«Котирогошко» не втрачає своєї актуальності. Його любили і продовжують любити. На цій казці виросла я (у моєму дитинстві «Котигорошко» стояв на одному рівні з «Русалонькою» та «Тарзаном»), мої батьки, батьки моїх батьків... Продовжувати?
Де можна знайти твір?
Ця казка вже давно була включена у шкільну програму, то ж знайти її можна у підручниках літератури для молодших класів. І, звісно ж, у книжкових магазинах, бібліотеках та Інтернеті.
Об’єм:
Всього лише три листочки чистого тексту. (книжечка від 15 листочків за наявності ілюстрацій)
Бойові товариші:
Нещасний хлопчина бореться зі злими персонажами самотужки. Як справжній богатир!
Жінки:
Відсутні. У казці немає жодного натяку на інтимні відносини між персонажами. Єдине питання цього плану, що таки може виникнути у дитини «мамо, а звідки беруться діти?». Не більш того.
Аналоги:
Усі інші казки фольклору, де один герой (перший хлопець на селі) бореться зі злом (Змієм Гориничем чи злою Відьмою).
Екранізація:
Безліч яскравих мультфільмів, знятих у різний час, різними режисерами.
|